Facebook Sayfa Değerlendirmesi | Yorum Satın Al | Maps | Uygulama | Facebook | İnstagram | Seo Paketleri

İnsanlar en iyi kendi kendilerine keşfettikleri şeyler tarafından ikna edilir.

  • en
  • de
  • tr

Facebook Sayfa Değerlendirmesi

16 Ocak 2020      112 Okuma

FACEBOOK SAYFA DEĞERLENDİRMESİ

Yapılan son araştırmalara göre dünyada yaklaşık 4 milyar insan başta Facebook, Twitter ve İnstagram gibi mecralar olmak üzere sosyal medyayı kullanıyor. Bunlarda da gördüğü ilgiden ötürü başı Facebook çekiyor. İnsanlar telefon, bilgisayar gibi cihazlar aracılığı ile vakitlerinin çoğunu sosyal medyada geçiriyorlar. Bu denli rağbet gören bir mecrada yaşanan gelişmeler de haliyle çok daha fazla önem arz ediyor. Facebook, sayfalar aracılığıyla kullanıcılarına çok daha büyük kitlelere ulaşma imkanı tanıyor. Bu noktada da Facebook içerisinde bulunan sayfa sistemi devreye giriyor. Bu sistemde sayfalar arası rekabet ile öne geçme yarışı hayati önem taşıyor. Facebook Sayfa Değerlendirmesi bu rekabette en belirleyici özellik olarak göze çarpıyor.

KİŞİSEL VE KURUMSAL SAYFALARA NE İMKAN SAĞLIYOR

Facebook kullanıcıları yaptıkları sayfa değerlendirmelerinde kullandıkları olumlu ve olumsuz yorumlarla o sayfanın adeta akıbetini belirliyorlar. Bir sayfada olumsuz değerlendirmeler çoğunluktaysa o sayfa ilgi görmüyor, kullanıcılar uzaklaşıyor. Ancak bunun tam tersi yani olumlu bir durum söz konusuysa işin rengi tamamen değişiyor. Bu değerlendirmeler bir başka deyişle diğer kullanıcılara o sayfanın güvenilir olduğu ve içeriklerinin ciddiye alınması gerektiği şeklinde tavsiye verme anlamına geliyor. Böyle bir sayfa aracılığı ile e-ticaret ile uğraşanlar, siyasetçiler, gazeteler ve haber siteleri, spor kulüpleri, şarkıcılar, yazarlar gibi meslek grupları hem güvenilir oluyorlar hem de çok daha büyük kalabalıklara erişme imkanı buluyorlar. Kişisel ve kurumsal sayfalar Facebook aracılığı ile büyük faydalar sağlayarak o mecrada bulunma amaçlarının çok daha
fazlasına ulaşabiliyorlar.

FACEBOOK SAYFA DEĞERLENDİRMESİNİN ÖNERİLEN SAYFALARA ETKİSİ

Facebook sayfa değerlendirmelerinin kişisel ve kurumsal sayfalara sağladığı bir başka fayda da önerilen sayfalarda üst sıralarda yer bulma imkanı tanımasıdır. Bir sayfanın ne kadar olumlu değerlendirmesi varsa kullanıcılara önerilen sayfalar arasında üst sıralara yükselme şansı oluyor. Bu şekilde herhangi bir reklam ücreti ödemeden sayfanız yeni kullanıcılara erişerek büyüyor. Bu da sayfa değerlendirmelerinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bu avantajın farkında olan kişisel ve kurumsal sayfalar Facebook sayfa değerlendirmelerine azami hassasiyetle yaklaşıyor. Büyük bir rekabetin yaşandığı Facebook’ta rakiplerinin veya benzerlerinin önüne geçmek isteyen sayfa yöneticileri bu konuda özel çalışmalar yapıyorlar.

Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Powered By Webdu