Youtube Video Sıralama | Yorum Satın Al | Maps | Uygulama | Facebook | İnstagram | Seo Paketleri

İnsanlar en iyi kendi kendilerine keşfettikleri şeyler tarafından ikna edilir.

  • en
  • de
  • tr

Youtube Video Sıralama

24 Ocak 2020      161 Okuma

Youtube Videolarında İzlenmeyi Yükseltmenin Sırları :

Video içeriklerin önem kazanmasının ardından ticari işletmelerin internet üzerinden odak noktasını Youtube oluşturmaya başladı. Bu platform üzerinden müşterilerle iletişime geçen firmalar markalarını ve ürünlerini oluşturdukları videolar ile daha net bir şekilde tanıtabiliyorlar. Youtube sisteminde yer almak ve sıralamada öne geçmenin çareleri işletme sahipleri tarafından araştırılıyor. Bunun bazı püf noktaları bulunmaktadır. Youtube videolarına yapılan yorumların arama sonuçlarıyla yakından alakası bulunuyor. Bir videoda ne kadar çok yorum varsa o videonun daha üst sıralarda bulunmasının önü açılıyor.

Videoların keşfet bölümünde avantaj sağlaması da bu yorumlar ile direk bağlantılı olduğu tespiti yapılıyor. Burada bir ince ayrıntıyı kaçırmamak gerekiyor. Bu yorumlar aynı İP numarası üzerinden veya spam olarak algılanabilecek türden olmamalı. Bir başka ifadeyle organik yorumlar videonuzun içeriğinde tanıtımını yapılan marka veya ürünün daha çok kişi tarafından fark edilmesinin yolunu açmaktadır.

Tanıtımı yapılan marka ve ürünlere ait içerikleri barındıran videoların Youtube platformunda üst sıralarda yer almasının bir detayını da paylaşım sayıları oluşturuyor. Bir video ne kadar çok paylaşım alırsa üst sıralarda veya trend-keşfet gibi bölümlerde yer alması o kadar kolay oluyor. Burada Youtube özelinde bir ayrıntıdan bahsetmemiz gerekiyor. Konusunu ettiğimiz paylaşımlar videonuzun Facebook, Twitter, İnstagram gibi diğer sosyal medya mecraları üzerinden yapılan paylaşımlarıda kapsıyor . Youtube bu paylaşımları sıralamaya etki edecek anlamda önemsiyor.

Youtube Videolarında Beğenme Sayısının İzlenmeye Etkisi :

Videolara bir başka avantaj sağlayan detay ise beğenme sayısıdır. Videolarınızın beğenme sayısı arttıkça arama sıralamasında veya keşfet bölümünde yükselmesinin önü açılıyor. Beğenme sayısının artması demek o içeriği daha önce izleyenlerce iyi ve kaliteli şeklinde bir değerlendirmeyi ifade ediyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Powered By Webdu